"OES Championship - 2003"
Moscow 19.04.2003
Judge: Barbosov K. (Russia)

Males/Baby class
V.P. - 1
Best Baby
PASS-AUT on the BEST
05.11.2002, (Oakfarm Cool Runnings – Yara-Yarbi), ow. Bykova
Males/Junior class
ex. - 1
Class Winner
EURO SZCZESLIWEJ DROGJ
19.11.2001, (Fan-Fell Overnight Sensatio - Estera Kudlaty Tramp), ow. Barinova
ex. - 2
ALEN SCHASTLIVY MEDVEZHONOK
23.06.2002, (Argovian All On Board - Karund Zhu Zhu), ow. Grigoryan
ex. - 3
DARLING DADY
09.03.2002, (Janko Rinikon - Avrora), ow. Denisenko
V.G. - 4
ALEKS
04.02.2002, (Dreyk – Avrora), ow. Kargin
Males/Intermediate class
ex. - 1
Candidate to Club Champion
EMIL
23.12.2001, (Janko Rinikon - Yunona), ow. Freidlin
Males/Open class
ex. - 1
Candidate to Club Champion
LOHMATOE CHUDO KOMILFO
08.08.1998, (Enur - Arnika, ow. Astapova), ow. Sokolova
V.G. - 2
BANZAI
16.01.2000, (Zottels Saturday Nite Fever - Tina), ow. Vedeneeva
Males/Winner class
ex. - 1
Candidate to Club Champion
BAILAIN PALATIAL LOOK
11.07.1999, (Oakfarm Cool Runnings - Bailain Wooly Smile), ow. Musina
Males/Champion class
ex. - 1
Club Champion
LOHMATOE CHUDO MARSEL
11.08.1999, (Enur - Deliza), ow. Sokolova
Males/Club Champion class
ex. - 1
Best Male
JAKOV RINIKON
16.04.1998, (Oakfarm Cool Runnings - Janina Pif Edel), ow. Nazarova
ex. - 2
JANKO RINIKON
16.04.1998, (Oakfarm Cool Runnings - Janina Pif Edel), ow. Tishkova
Males/Veteran class
ex. - 1
Best Veteran
ENUR
20.06.1992, (Aton - Kleopatra Glen), ow. Sokolov
Females/Baby class
promising - 1
PRITTI RENSI
23.07.2002, (Janko Rinikon - Arnika), ow. Gurova
Females/Junior class
ex. - 1
Best Junior
ABBY BEAUTI
23.06.2002, (Argovian All On Board - Karund Zhu Zhu), ow. Markova, Grigoryan
ex. - 2
AGUSHA LAKY GEL
23.06.2002, (Argovian All On Board - Karund Zhu Zhu), ow. Melnikova
ex. - 3
AHA WATER PET
23.06.2002, (Argovian All On Board - Karund Zhu Zhu), ow. Karlov
ex. - 4
I AM FERST
23.06.2002, (Argovian All On Board – Karund Zhu Zgu), ow. Grigoryan
V.G.
DOROTI
09.03.2002, (Yanko Rinikon – Lohmatoe Chudo Kima), ow. Ignatenko
Females/Intermediate class
ex. - 1
Candidate to Club Champion
DARLING PRINCESS
13.12.2001, (Jakov Rinikon - Dalila), ow. Alekseeva
ex. - 2
CC
ESTER
23.12.2001, (Janko Rinikon - Yunona), ow. Rozanova
Females/Open class
ex. - 1
Candidate to Club Champion
DOLCHE AMADA
13.12.2001, (Jakov Rinikon - Dalila), ow. Zobninskaya
ex. - 2
CC
BAILAIN STELLA DI MARO
05.12.2000, (Iridis - Bailain Greatful Heart), ow. Musina
ex. - 3
CC
MOLLY MEG
07.07.2000, (Daymond - Hairy Mountaits Alexandra), ow. Irzhevskaya
Females/Winner class
ex. - 1
Best Female
BOB
Club Champion
KARUND ZHU ZHU
30.11.1997, (Oakfarm Cool Runnings - Karund Zhenevieva), ow. Grigoryan
ex. - 2
CC
PEIDY
21.07.2000, (Illarion - Teila), ow. Kuznetsova
Females/Champion class
ex. - 1
Candidate to Club Champion
YARA YARBI
02.12.1999, (Denis - Ilga Barbie), ow. Blinkova
ex. - 2
CC
VANESSA NOUBLE LADY
10.02.2000, (Jakov Rinikon - Dalila), ow. Tikhomirova
Females/Club Champion class
ex. - 1
Candidate to Club Champion
VALKIRIYA GODDES VARIARS
10.02.2000, (Jakov Rinikon - Dalila), ow. Tikhomirova